Osnovna škola "Braća Radić" Martinska Ves

UPISI.HR

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole

0.sat 7.10 - 7.55
1.sat

2. sat

Veliki odmor

(obrok )

3.sat

9.50 – 10.35

Veliki odmor

(obrok )

4. sat 10.45 -11.30

5.sat

11.35 – 12.20

6.sat 12.25 - 13.10

7.sat

13.15 – 14.00

KALAENDAR RADA

« Lipanj 2022 »

BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA

Učenice koje pohađaju izvannastavnu aktivnost biosigurnist i biozaštita sa svojom mentoricom, učiteljicom prirode Paulinom Pokas Požgajec, sudjelovale su na smotri Biosigurnost i biozaštita. Učenice su predstavljale našu školu na međužupanijskoj razini smotre izradom plakata i videouratka na temu "Kako spriječiti i liječiti zarazne bolesti?". Učenicima će biti uručene zahvalnice za sudjelovanju na smotri.

VELJAČA 2022.

„BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA“-NOVI PROJEKT U NAŠOJ ŠKOLI

Izbijanjem pandemije virusa SARS-CoV-2 uočena je važnost dodatne edukacije učenika, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika o navedenom problemu. Važnost promicanja vrijednosti očuvanja ljudskog zdravlja i prevencije zaraznih bolesti bio je glavni poticaj za pokretanje ovog projekta kako bi se u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima vezanih uz biosigurnost i biozaštitu. Nositelji projekta su: Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, Zagreb, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu u partnerstvu s OŠ Vijenac, Osijek.

Uz inicijativu Pauline Pokas Požgajec, učiteljice  PRIRODE i BIOLOGIJE pokrenut je  projekt  „BIOSIGURNOST  I BIOZAŠTITA“ s učenicima 5. i 6. razreda u sklopu izvannastavne aktivnosti na kojoj zajednički obrađuju sadržaje i svladavaju planirane ishode koji se nalaze u sklopu Kurikuluma Biosigurnost i biozaštita.

Planirane ishode učenici ostvaruju kroz istraživački rad, učenje putem rješavanja problema, praktični rad, unos, obradu i analizu podataka, izradu plakata, prezentacija, sudjelovanje u raspravama, kreativno izražavanje, rješavanje kvizova i sl.

Cilj nam je osvijestiti sadašnje i buduće naraštaje o opasnostima koje prijete našem zdravlju, o prevenciji i zaštiti protiv uzročnika zaraze, te važnosti educiranja u svrhu zaštite sebe i drugih.

„ŠTITEĆI SEBE, ŠTITIMO I DRUGE!“

Učiteljica

Paulina Pokas Požgajec

6.10.2021.

Vrijedne ručice učenika 5.i 6.razreda u sklopu izvannastavne aktivnosti „Biosigurnost i bozaštita“ izradili su simbol BIOHAZARD koji će izložiti u hodniku škole i upoznati učenike od 1.-8. razreda s njegovim značenjem.

Što je biohazard?

Biohazard je riječ na engleskom jeziku koja se sastoji od spoja biološkog (znači biološkog) i opasnog (što znači rizik ili opasnost) i stoga znači biološki rizik ili biološka opasnost .

Odnosi se na biološke tvari koje predstavljaju potencijalnu prijetnju živim bićima .

Biološka opasnost može se odnositi na mikroorganizam, virus ili otrov koji je u pitanju, ili na zdravstveni rizik uzrokovan blizinom tim elementima.

Paulina Pokas Požgajec,   učiteljica Prirode i Biologije