preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Braća Radić" Martinska Ves

Login
ŠKOLA ZA ŽIVOT

JELOVNIK

Školska shema:

Učenici dobivaju voće četvrtkom nakon obroka u školi (niži razredi nakon 3. sata, viši razredi nakon 4. sata)

Mlijeko dobivaju učenici nižih razreda petkom nakon 3.sata.

E-dnevnik

      

UPISI.HR

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole

 

RASPORED ZVONA

 

0.sat 7.10 - 7.55
1.sat

 8.00 – 8.45

2. sat

 8.50 – 9.35

Veliki odmor

(obrok niži razredi)

3.sat

 9.50 – 10.35

Veliki odmor

(obrok viši razredi)

4. sat 10.45 -11.30

5.sat

11.35 – 12.20

6.sat 12.25 - 13.10

7.sat

13.15 – 14.00

KALAENDAR RADA

Kalendar
« Prosinac 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

Popis lektire 2019./2020.

 

KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE 

                                         

1.RAZRED

       1. BRAĆA GRIMM : BAJKE

       2. Z.BALOG : MALE PRIČE O VELIKIM SLOVIMA

       3. LJ.BAUER : TRI MEDVJEDA I GITARA

       4. S.ŠKRINJARIĆ : KAKO SANJAJU STVARI ILI PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA

       5. J.SIGSGAARD : PALE SAM NA SVIJETU

 

PO Mahovo, 1. razred

  1. SUNČANA ŠKRINJARIĆ: PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA
  2. JENS SIGSGAARD: PALE SAM NA SVIJETU
  3. JEAN-BAPTISTE BARONIAN: FIGARO, MAČAK KOJI JE HRKAO
  4. JADRANKA KOSOR: DOBAR DAN, KAKO STE?
  5. IVANKA BOROVAC: ŽIVOTINJSKA ABECEDA
  6. GRIGOR VITEZ: A ZAŠTO NE BI
  7. CHARLES PERRAULT: ZLATOKOSA
  8. BRAĆA GRIMM: CRVENKAPICA

 

 

2. RAZRED

1. Hans Christian Andersen: Carevo novo ruho, Ružno pače

2. Ratko Zvrko : Grga Čvarak

3. Nada Iveljić : Božićna bajka

4. Ela Peroci: Djeco, laku noć ( Maca papučarica)

5. Božidar Prosenjak: Miš

6. Željka Horvat-Vukelja : Reumatični kišobran

7. Nevenka Videk : Pismo iz Zelengrada

8.  Karel Čapek: Poštarska bajka

 

3. RAZRED

  1. Ezop : Basne
  2. H.Lofting : Pripovijest o doktoru Dollittleu
  3. I.Brlić-Mažuranić : Čudnovate zgode šegrta Hlapića
  4. S.Pilić : Mrvice iz dnevnog boravka
  5. M.Lovrak : Vlak u snijegu
  6. V.Nazor : Bijeli jelen
  7. S.Kolar : Jurnjava na motoru
  8. Šaljive narodne priče
  9. J.M.Barrie : Petar Pan
  10. W.Bonsels : Pčelica Maja

 

PO Mahovo, 3. razred

 

  1. LUKA PALJETAK: MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE
  2. NADA ZIDAR BOGADI: SRETNI CVRČAK
  3. JAMES M. BARRIE: PETAR PAN
  4. BASNE (po izboru)
  5. VLADIMIR NAZOR: BIJELI JELEN
  6. HRVATSKE NARODNE BAJKE
  7. MATO LOVRAK: VLAK U SNIJEGU
  8. GUSTAV KRKLEC: TELEGRAFSKE BASNE 
  9. IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ: ŠEGRT HLAPIĆ

 

4.RAZRED

  1. Johana Spyri: Heidi
  2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
  3. Anto Gardaš: Duh u močvari
  4. Ivana Brlić Mažuranić: Priče iz davnine (Regoč i Šuma Striborova)
  5. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli
  6. Hrvoje Hitrec: Eko Eko  
  7. Zlata Kolarić - Kišur: Moja zlatna dolina 

 

PO Mahovo, 4. razred

      1. MATO LOVRAK: DRUŽBA PERE KVRŽICE

      2.ERICH KASTNER: EMIL I DETEKTIVI

      3. NIKOLA PULIĆ: KLJUČIĆ OKO VRATA

     4. RUDYARD KIPLING: KNJIGA O DŽUNGLI      

    5. JAGODA TRUHELKA: ZLATNI DANCI

    6. HRVOJE HITREC: EKO EKO

    7. ASTRID LINDGREN: PIPI DUGA ČARAPA        

    8. JOHANA SPYRI: HEIDI          

    9. IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ: PRIČE IZ DAVNINE (dvije po izboru)

 

   5. RAZRED

       1. S. Puškin: Bajka o ribaru i ribici

2. M. Gavran: Zaljubljen do ušiju

3. P. Pavličić: Trojica u Trnju

       4. S. Lagerlof: Legende o Kristu

       5. I. Cankar: Istina i ljubav

       6. I. Kušan: Koko u Parizu

       7. M. Matošec: Strah u Ulici lipa

      8. S. Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

      9. F. Molnar: Junaci Pavlove ulice    

 

6. RAZRED

  1. Ivana Brlić-Mažuranić: Sunce djever i Neva Nevičica
  2. Ivana Brlić-Mažuranić: Kako je Potjeh tražio istinu
  3. Ivana Brlić-Mažuranić: Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica
  4. O. Wilde: Sretni kraljević
  5. S. Tomaš: Mali ratni dnevnik
  6. A. Šenoa: Povjestice
  7. B. Dovjak-Matković: Zagrebačka priča
  8. D. Dragojević: Bajka o vratima             
  9. H. Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

 

 

7.RAZRED

          1. V. Nazor: Voda

          2. D. Šimunović: Duga

          3. D. Miloš: Bijeli klaun

         4. G. Schwab: Najljepše priče klasične starine

         5. B. Prosenjak: Divlji konj

         6. H. Hitrec: Smogovci

        7. P. Pavličić: Dobri duh Zagreba

        8. V. Majer: Dnevnik malog Perice

        9. B. Primorac: Maturalac   

 

8.RAZRED

       1. D. Šimunović: Alkar

       2. E. Hemingway: Starac i more

       3. S. Kolar: Breza

      4. A. Šenoa: Prosjak Luka

     5. S. Pilić: Sasvim sam popubertetio  

     6. S. Škrinjarić: Ulica predaka

     7. D. Tadijanović: Srebrne svirale

     8. N. Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke

     9. B. Primorac: Maturalac      

              

              

 

 

 

 

              

              

 

 

         

 

 

 

              

              

              

              

      

 

 

 

 

 

 

 

 

              

 

 

 

 

preskoči na navigaciju