Osnovna škola "Braća Radić" Martinska Ves

UPISI.HR

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole

0.sat 7.10 - 7.55
1.sat

2. sat

Veliki odmor

(obrok )

3.sat

9.50 – 10.35

Veliki odmor

(obrok )

4. sat 10.45 -11.30

5.sat

11.35 – 12.20

6.sat 12.25 - 13.10

7.sat

13.15 – 14.00

KALAENDAR RADA

« Lipanj 2022 »

Obavijest o pregledu djece prije upisa i upisu djece u 1. razred

UPIS DJECE U 1. RAZRED ŠKOLSKE GODINE 2022./2023.

UTVRĐIVANJE PSIHOFIZIČKOG STANJA DJETETA PRIJE UPISA U 1. RAZRED

OBAVIJEST

LIJEČNIČKI PREGLEDI DJECE PRIJE UPISA U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA UPISNO PODRUČJE OŠ BRAĆA RADIĆ, MARTINSKA VES

Za liječničke preglede djece obavezno je naručivanje u ambulanti Sisak- Služba za školsku medicinu kod dr. Tatjane Poljanac- Nikole Tesle 10, Sisak

Naručivanje za liječnički pregled djece koja prema mjestu stanovanja pripadaju OŠ Braća Radić, Martinska Ves možete obaviti u sljedećem terminu:

24. veljače 2022. godine od 8,00 do 13,00 sati

Budući da dijete ne možete naručiti telefonski, potrebno je da roditelj osobno dođe u Službu za školsku medicinu sa zdravstvenom iskaznicom djeteta i naruči dijete za pregled.

Kod naručivanja djeteta može doći samo roditelj, a dijete dolazi na pregled kad je naručeno.

Obavijest o pregledu djece prije upisa u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023. za područje Sisačko-moslavačke županije koje je pogođeno potresom i upisu djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.

Temeljem članka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta,

učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67/14. i 63/20.), Sisačko-moslavačka županija, Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i šport

O B A V J E Š T A V A

roditelje/ skrbnike/ staratelje djece (u daljnjem tekstu: roditelj)

Pregled djece prije upisa 1. razred osnovne škole obavljat će se prema niže navedenom rasporedu

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023. obavljat će se

1., 2. i 3. lipnja 2022. godine

u matičnim školama i područnim razrednim odjelima prema mjestu prebivališta,

odnosno prijavljenog boravišta djeteta, te upisnog područja kojem dijete

pripada, a koje je u skladu s mrežom osnovnih škola na području

Sisačko-moslavačke županije.

U prvi razred obveznog osnovnog obrazovanja upisuju se djeca koja do 1. travnja 2022. godine imaju navršenih šest godina života, odnosno djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine.

Školski obveznici se upisuju u osnovnu školu prema upisnom području, koje se određuje temeljem prebivališta, odnosno prijavljenog boravišta djeteta (mreža škola). Prije upisa u prvi razred osnovne škole potrebno je provesti postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece dorasle za upis u osnovnu školu.

Prijevremeni upis u prvi razred može zatražiti roditelj za dijete koje će do kraja 2022. godine navršiti šest godina života, a nije školski obveznik. Zahtjev (Obrazac 6.) podnosi se Sisačko-moslavačkoj županiji, Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i šport, najkasnije do 31. ožujka 2022. godine. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj, osim zahtjeva, dostavlja i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Prijevremeni upis odobrit će se djetetu na temelju rezultata psihološkog testiranja i mišljenja Stručnog povjerenstva škole.

Odgodu upisa u prvi razred osnovne škole može zatražiti Stručno povjerenstvo škole nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta. Dijete kojemu je odgođen upis u prvi razred osnovne škole, sljedeće godine bit će uvršteno na popis školskih obveznika radi ponovnog utvrđivanja psihofizičkog stanja.

Privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred, roditelj podnosi nadležnom Upravnom odjelu (Obrazac 6.). Osim zahtjeva roditelj dostavlja i medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta, te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Na dan upisa u školu roditelj djeteta treba donijeti liječničko uvjerenje, te rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis.

RASPORED PREGLEDA DJECE PRIJE UPISA U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA DIO SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE ZA ŠKOLSKU GODINU 2022./2023.

ZA UČENIKE KOJI IMAJU PREBIVALIŠTE NA UPISNOM PODRUČJU OŠ BRAĆA RADIĆ, MARTINSKA VES

ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO SMŽ, SLUŽBA ZA ŠKOLSKU MEDICINU (BIVŠI PROSTOR WELLNES INDI) Sisak, Ulica Nikole Tesle 10

1.3.2022.- 15.5.2022.

PONEDJELJKOM OD 14 DO 19 SATI